Логин: Пароль: Регистрация |

  1. Ер һәм Ҡояш тураһында әкиәт

    image
    Ер һәм Ҡояш тураһында әкиәт
  2. СЫБАР ТАУЫҠ

    image
    СЫБАР ТАУЫҠ
  3. Бөртөк

    image
    Бөртөк
  4. Ел һәм ҡоштар!

    image
    Ел һәм ҡоштар!
  5. Кемдең сәскәләре иң матуры?

    image
    Кемдең сәскәләре иң матуры?
  6. Трансформерҙар

    image
    Трансформерҙар
Баҫылды : 16-02-2018, 13:33 | Категория: Конкурстар, Ҡул эштәре

Просмотров 97
"Аҡбуҙат"та баҫылған:02-2018
Рубрика:Конкурстар, Ҡул эштәре
Исеме:«Оҫта ҡулдар» конкурсы еңеүселәр
Автор:
Район:
Ауыл:
Рәссам:

«Оҫта ҡулдар» конкурсы еңеүселәр

 «Оҫта ҡулдар» конкурсы еңеүселәре:

I урын — Алина ЗАРИПОВА,»Сәскәләр илендә» (тоҙло ҡамыр, пластилин). Өфө ҡалаһы, 107-се лицей, 3-сө класс;

I урын — Рәзинә ШАХМОРАТОВА, «Төрлө әкиәт геройҙары» (төҫлө һуҙмалар). Баймаҡ районы Темәс урта мәктәбе, 5-се класс;

II урын — Асия АБДУЛЛИНА, «Йыһан карабы» (ҡабаҡ орлоғо, ярмалар, пластилин). Өфө ҡалаһы Ф.Мостафина ис. 20-се башҡорт гимназияһы, 2-се класс;

II урын — Наҙгөл ҠАДИРОВА, «Гөлләмәләр», «Тутыйғоштар» (сигеү, мәрйендәр). Дәүләкән районы Ҡоръятмаҫ дөйөм белеү биреү мәктәбе, 6-сы класс;

III урын — Алһыу ХӘСӘНОВА, «Газ плитәһе» (компьютер дискылары). Ейәнсура районы Иҫәнғол башҡорт гимназияһы;

III урын — Азамат ҒӘЛӘҮЕТДИНОВ, «Төрлө әкиәт геройҙары» (пластилин). Балтас районы Иҫке Балтас ауылының 2-се урта мәктәбе. 

Шулай уҡ әүҙем ҡатнашыусылар:
Гүзәл ҮТӘБАЕВА, «Мәрйендәр»(мәрйен, ваҡ төймәләр). Өфө районы Шамонин урта мәктәбе;
Айнур АРЫҪЛАНБАЕВ, «Торналар» (тоҙло ҡамыр). «Ҡыңғырауҙар» төркөмө, Иглин районы Урман ауылы балалар баҡсаһы;
Элина МУЛЛАЯРОВА, «Раузалар» (төҫлө ҡағыҙ). Борай районы Борай балалар ижад йорто «Йәш хәбәрселәр» берекмәһе, 6-сы класс; Миләүшә ХАРРАСОВА, «Йөрәк» (ҡәһүә орлоғо), «Кәрзин» (гәзиттән үрелгән). Өфө ҡалаһы 35-се дөйөм белем биреү мәктәбе;
Нәҙилә МИҺРАНОВА, «Бәшмәктәр» (пластилин). Белорет районы Манышты ауылы;
Аиша һәм Самира ҒӘЙҘУЛЛИНАлар, «Гөлләмәләр» (төҫлө ҡағыҙ). Асҡын районы Асҡын ауылы мәктәбе, 3-сө класс;
Нургиз КӨМӨШБАЕВ, «Топиари» (лего, картон һәм яндырыу ысулы); Розалия КӨМӨШБАЕВА,
«Шалҡан әкиәте персонаждары» (йогурт һауыттары). Бөрйән районы Әбделмәмбәт мәктәбе уҡыусылары.
Төркөмдәр араһында еңеүселәр:
I урын — «Елпеүес», «Ауыл баҡсаһы», Өфө ҡалаһының 166-сы башҡорт балалар баҡсаһы «Тамсыҡай» төркөмө;
II урын — «Тыуған илде һаҡлайыҡ», «Ысыҡҡай» балалар баҡсаһы, Өфө районы Шамонин ауылы;
II урын — «Һигеҙаяҡтар», «Үрмәксе өңө», «Самолет», Баймаҡ ҡалаһы, «Айыуҡай» балалар баҡсаһы.
III урын — Рамаҙан һәм Нияз ӘСӘНОВтар, Баймаҡ районы 1-се Этҡол ауылы «Яҙгөл» балалар баҡсаһы;
III урын — «Гномдар» (тубырсыҡ); «Сәскәләр менән ваза» (пластилин, ярылған борсаҡ); «Әкиәт геройы айыу» (пластилин), Баймаҡ ҡалаһы «Йондоҙло» балалар баҡсаһы.
Тәрбиәселәр, ата-әсәләр ярҙамында эшләнгән ҡул эштәре:
«Ҡыңғырауҙар» төркөмө,«Ҡыҙылтүштәр», Иглин районы Урман ауылы;
Аяз һәм Ғаяз ДӘҮЛӘТҠОЛОВтар, һынландырылған «Айыу, аҡҡош, зубр, тауис ҡош» (әүәләү, бәйләү). Хәйбулла районы Быҙаулыҡ ауылы;
Малик СОЛТАНГӘРӘЕВ, 4 йәш, «Аҡҡоштар» (оригами);
Фәриҙә БӘҘӘМШИНА, 4 йәш, «Ләлә сәскәләре» (ҡағыҙ); Иҙел ШАҺИЕВ, 4 йәш, «Бәшмәктәр» (пластилин), Баймаҡ ҡалаһы «Миләш» балалар баҡсаһы;
Рамаҙан АЛҒОШАЕВ, «Сәскәләр» (гофре ҡағыҙ), Баймаҡ ҡалаһы, 2-се мәктәп, 1-се класс;
Айһылыу ЗАМАНОВА, 4 йәш, «Көнбағыштар» (мамыҡ, пластилин), Илназ Басурин, 4 йәш, (әүәләү), Мәҙинә ҒӘЙЕТБАЕВА, 4 йәш, «Минең этем» (әүәләү), Баймаҡ ҡалаһы «Йондоҙло» балалар баҡсаһы.
Еңеүселәрҙе һәм әүҙем ҡатнашыусыларҙы дипломдар, рәхмәт хаттары һәм бүләктәр көтә!!!
(голосов:0)

Оҡшаш материал
Һүрәттәр конкурсы тамам

Һүрәттәр конкурсы тамам

 Башҡортостан Урман хужалығы министрлығы менән бергә...
Комментарийҙар