Логин: Пароль: Регистрация |

  1. Ер һәм Ҡояш тураһында әкиәт

    image
    Ер һәм Ҡояш тураһында әкиәт
  2. СЫБАР ТАУЫҠ

    image
    СЫБАР ТАУЫҠ
  3. Бөртөк

    image
    Бөртөк
  4. Ел һәм ҡоштар!

    image
    Ел һәм ҡоштар!
  5. Кемдең сәскәләре иң матуры?

    image
    Кемдең сәскәләре иң матуры?
  6. Трансформерҙар

    image
    Трансформерҙар
Баҫылды : 30-11-2017, 12:31 | Категория: Информация, Конкурстар, Яңылыҡтар, Бәпембә

Просмотров 145
"Аҡбуҙат"та баҫылған:11-2017
Рубрика:Информация, Конкурстар, Яңылыҡтар, Бәпембә
Исеме:«Бәпембә — 2017»
Автор:
Район:
Ауыл:
Рәссам:

«Бәпембә — 2017»

«Бәпембә — 2017» III Республика балалар шиғриәте фестивале һөҙөмтәләре: ГРАН-ПРИ: Айгөл СӨЛӘЙМӘНОВА — Бөрйән районы Әбделмәмбәт мәктәбе.

I урындар: Илһам ШӘФИЕВ — Ғафури районы Красноусол башҡорт гимназияһы; Шатморат МУЛЛАҒОЛОВ, Ирхан ҮТӘБАЕВ — Бөрйән районы Әбделмәмбәт мәктәбе; Аделина ХАММАТОВА — Учалы районы Бәләкәй Ҡаҙаҡҡол мәктәбе; Айзилә МОСТАФИНА — Сибай ҡалаһы "Ирәндек” лицейы; Линара ФӘТҠУЛЛИНА — Өфө ҡалаһы, Рәми Ғарипов исемендәге башҡорт гимназияһы.

II урындар: Әлмирә ӘСФӘНДИӘРОВА— Ауырғазы районы Төрөмбәт урта мәктәбе; Әлиә ХИСАМОВА , Элина УРМАНШИНА — Ғафури районы Красноусол башҡорт гимназияһы; Алтынай ҒӘРИФУЛЛИНА — Бөрйән районы Әбделмәмбәт мәктәбе;

Азалия ҒАЙСИНА, Зарина НАСРЕТДИНОВА — Асҡын районы Сураш мәктәбе; Азамат ЙӘНБИРҘИН — Бөрйән районы Әбделмәмбәт мәктәбе.

III урындар: Нургиз КӨМӨШБАЕВ — Бөрйән районы Әбделмәмбәт мәктәбенең Килдеғол филиалы; Илмира ҠОТОВА, Алһыу АҪЫЛБӘКОВА — Ғафури районы Красноусол башҡорт гимназияһы; Флүзә САРАЙШИНА — Асҡын районы Сураш мәктәбе;

Артур ВӘЛИЕВ, Аделина БУЛАТОВА— Туймазы ҡалаһы, 2-се урта мәктәп.

МАХСУС БҮЛӘК АЛЫУСЫЛАР: Илшат ҠОТОВ, Баязит РӘХМӘТУЛЛИН, Элвина ҠОЛМАНОВА, Лиана МЫРҘАБАЕВА — Ғафури районы Красноусол башҡорт гимназияһы; Сынтимер БИЛАЛОВ — Бөрйән районы Әбделмәмбәт мәктәбе; Әминә МЫРҘАБАЕВА — Ейәнсура районы Ибрай мәктәбе. 

Мәктәпкәсә йәштәге балалар араһында Фәүзиә Рәхимғолованың шиғырҙарын яттан һөйләү буйынса видеоконкурс һөҙөмтәһе:
ЕҢЕҮСЕЛӘР: Гөлназ ХЫЗЫРОВА, Нурия ШИҺАПОВА, Нургиз ҒӘЛИӘСТАНОВ, Наҙгөл РИЗУАНОВА — Өфө ҡалаһы 166-сы башҡорт балалар баҡсаһы; Илнар БАЙЕГЕТОВ — Баймаҡ ҡалаһы "Йондоҙло” балалар баҡсаһы; Нургиз ӘХМӘТОВ — Өфө ҡалаһы 166-сы башҡорт балалар баҡсаһы; Йәмилә ХИСАМЕТДИНОВА — Өфө ҡалаһы 292-се балалар баҡсаһы; Линира ХӘЙБУЛЛИНА — Әбйәлил районы "Красная Башкирия” ҡасабаһы; Илнар ӘЛМӨХӘМӘТОВ — Сибай ҡалаһы "Тирмәкәй” балалар баҡсаһы.
МАХСУС БҮЛӘК АЛЫУСЫЛАР:
Нургөл АБДРАХМАНОВА, Йәсмин ЙӘНТИЛИНА — Сибай ҡалаһы "Тирмәкәй” балалар баҡсаһы; Алһыу ҒӘБИТОВА, Әҙилә ИШҠЫУАТОВА, Мәҙинә ҒӘЙЕТБАЕВА — Баймаҡ ҡалаһы "Йондоҙло” балалар баҡсаһы; Афина ҒАРИПОВА — Өфө ҡалаһы 326-сы балалар баҡсаһы; Сәлимә ЯРМУЛЛИНА — 51-се балалар баҡсаһы; Сажиҙә ТОРСОНБАЕВА, Яҙгөл СӘҒӘҘИЕВА, Зарина ХӘМИТОВА, Азалия МУЛЛӘХМӘТОВА, Данияр ЙЫҺАНГИРОВ — Сибай ҡалаһы "Аҡбуҙат” балалар баҡсаһы; Аделина КИЛДЕҒОШОВА — Сибай ҡалаһы "Тирмәкәй” балалар баҡсаһы; Гөлдәриә БАЙМЫРҘИНА, Әминә КҮСӘРБАЕВА, Рамаҙан МӨХӘМӘТЙӘРОВ — Өфө ҡалаһы 166-сы башҡорт балалар баҡсаһы.

(голосов:0)

Оҡшаш материал
Яҙ

Яҙ

...
Һүрәттәр конкурсы тамам

Һүрәттәр конкурсы тамам

 Башҡортостан Урман хужалығы министрлығы менән бергә...
Комментарийҙар